Zpět

Podpořte nás a naše klienty

A: Aktuální potřeby našich klientů:

1) materiální pomoc – sdělíme na vyžádání

2) bezplatná právní a sociální pomoc – uvítáme jednorázové i pravidelné finanční příspěvky na posílení právní a sociální pomoci pro naše klienty. Své příspěvky můžete zasílat na bankovní účet č. 6026562017/2700. Pro více informací kontaktujte vedoucí právníků OPU Hanu Frankovou (hana.frankova(z)opu.cz)

3) nabídky práce či bydlení pro naše klienty – sdělíme na vyžádání

4) finanční pomoc konkrétním uprchlíkům – jednorázová či pravidelná finanční pomoc klientům v nouzi. Podporujeme pak pravidelně někoho z klientů nebo hradíme jednorázově potřeby typu kroužky, léky- 6026562017 / 2700, do poznámky dejte KLIENTI .

 

B: Aktuální potřeby Organizace pro pomoc uprchlíkům:

  • hledáme finanční partnery pro dlouhodobou podporu projektů OPU. Za tímto účelem kontaktujte ředitele pana Martina Rozumka (martin.rozumek(z)opu.cz) nebo zástupkyni ředitele paní Ludmilu Bobysudovou (lida.bobysudova(z)opu.cz). Dar lze odečíst ze základu daně do výše 15% u fyzických osob (min. 1000,- Kč) a 10% u právnických osob (min. 2000,- Kč). Pokud chcete podpořit zázemí a fungování OPU, můžete podpořit běžný  provoz organizace (nájem, telefony, cesty za klienty, tlumočení) – 6026562017 / 2700, do poznámky dejte PROVOZ.
  • nabízíme individuální členství pro dlouhodobé podporovatele naší práce s minimálním ročním poplatkem 500,- Kč. Členům nabízíme 4x ročně setkání s pracovníky OPU nad aktuálními migračními tématy a přednostní pozvání na vzdělávací  aktivity a akce OPU. V případě zájmu kontaktujte Evu Kaličinskou (eva.kalicinska(z)opu.cz)
  • hledáme pronájem nebytových prostor v Praze v blízkosti metra a pokud možno centra za symbolické nájemné (cca 200 m2). Za tímto účelem kontaktujte pana Martina Rozumka: martin.rozumek(z)opu.cz
  • hledáme podporovatele našeho denního centra pro seniory v gruzínském Khashuri – vice na www.gvirila.org. V prvním patře nad centrem je k dispozici levné ubytování v hostelu (celkem 8 lůžek). Pro podrobnosti kontaktujte Hanu Natidzeovou – hana.natidzeova(z)opu.cz

 

C: Dobrovolníci a mentoring:

– hledáme dobrovolníky z Ústí nad Labem, Jaroměře a Havířova a okolí, kteří by se zapojili do volnočasových aktivit pro naše klienty nebo by chtěli být mentory.