OPU.cz

Aktuálně

Novinky

Skvělá práce právníků OPU pro ukrajinské uprchlíky

Specificky český problém systematického odmítání udělování dočasné ochrany pro uprchlíky z Ukrajiny, pokud byli registrováni v jiném státě, OPU úspěšně řeší na soudech. Náš případ je nyní na posouzení u Soudního dvora EU v Lucemburku (ESD) a teď nám Městský soud v Praze dal zapravdu, když odmítl i nový postup státu, že by se mělo roky v jednotlivých kauzách uprchlíků z Ukrajiny nerozhodovat, nechat je v limbu a vyčkávat, jak ESD rozhodne. Za OPU je to jasné, konflikt na Ukrajině trvá, na dočasnou ochranu mají uprchlíci nárok a stát má podle toho konat.

Celý článek »
Novinky

Hledáte své příbuzné zmizelé ve válce na Ukrajině?

Hledáte své příbuzné zmizelé ve válce na Ukrajině? Organizace ICMP (International Commission on Missing Persons – ICMP) vám může pomoci. Více informací v letácích níže.

Ви шукаєте своїх родичів, зниклих безвісти під час війни в Україні? Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (ICMP) може вам допомогти. Більше інформації в листівках нижче.

Celý článek »
Novinky

Jak na daňové přiznání v ČR?

Sestavili jsme pro vás informační letáky, které se týkají daňového přiznání v České republice.

Naše organizace neposkytuje poradenství ohledně daňového přiznání, ale můžeme vám zprostředkovat kontakty na prověřené účetní, které můžete zkusit oslovit. V případě zájmu o kontakt se obraťte na opu@opu.cz

Celý článek »
Novinky

Hledáme terénního sociálního pracovníka / pracovnici

Na zkrácený úvazek (0,5 – 0,8) hledáme terénního sociálního pracovníka / pracovnici na naši pobočku v Ostravě.

Náplň práce: Terénní práce v Moravskoslezském kraji, vyhledávání a oslovování klientů, přímá práce s klienty v terénu, poskytování sociálního poradenství v terénu i v kanceláři, vedení klientské dokumentace. Dále je náplní práce organizace kurzů českého jazyka pro klienty v rámci MS kraje.

Celý článek »
Novinky

OPU na konferenci na Ukrajině

Za OPU a Konzorcium nevládních organizací pracujících s migranty máme možnost vystoupit v ukrajinském Lvově na Ukrajinském středoevropském fóru, které se zabývá zejména integrací Ukrajiny

Celý článek »