Blog

Tukanova slamová poezie

Život je jen jeden
a my v něm den co den jedem na
vlně hejtu když činem či
slovem co jen otravným
jedem je otravujem druhé
a nakonec i sami sebe
pokud nectíme slova glejtu
– závazku paktu či úmluvy –
jež vychází z faktu že byli tu
tenkrát vrazi i popravy jež
vychází z faktu že bez
domluvy pouze na vlásku
vždy visí jistota i mír pokud
v sázku dáváme sebe i
druhé pak i lásku
dusí když těla houpou se
na provázku když
pokračovat v diskusi se
hnusí…

Číst více »

Více informací a pozitivních příběhů

Vzdělání, informace, více dobrých příběhů a společných projektů. To je podle Ukrajinky Oksany Dolgy (30) recept na budování větší tolerance mezi Čechy a cizinci. „Měli by se stýkat i mimo pracovní prostředí. A média by měla přinášet více pozitivních informací,“ říká o bourání stereotypů studentka Karlovy Univerzity, která žije v Česku tři roky.

Číst více »

Buď tvůrcem…

Ukaž co je v tobě!

Věříme v sílu obrazu jako jednu z účinných forem uměleckého vyjádření nejen co se týče osobního rozvoje a seberealizace, ale i vnější působnosti na širokou veřejnost. Obraz není němý, ale je specifickým jazykovým kódem, který může v některých případech mnohem lépe odrážet postoje, vize, hodnoty či přesvědčení člověka jako takového. Chceme podporovat rozvíjení kreativity mladých lidí a dát průchod jejich tvůrčímu potenciálu.

Číst více »

Chybí vzájemný dialog

Mít exotické jméno nemusí být na škodu. „Je to dobrý způsob, jak začít rozhovor,“ říká devatenáctiletý Sufian Massalema. Problémy kvůli svému původu nikdy neměl, podle něj je česká společnost obecně tolerantní a nálady vyvolávají jen konkrétní jedinci, které je nejvíc slyšet. Co mu vadí, je chybějící dialog mezi Čechy a muslimy. „Každý se baví jen sám se sebou v uzavřené bublině, a to není dobře, přitom naše kultury toho mají tolik společného,“ vysvětluje student, který zdědil jméno a arabské kořeny po dědečkovi ze Sýrie.

Číst více »