Blog

Více informací a pozitivních příběhů

Vzdělání, informace, více dobrých příběhů a společných projektů. To je podle Ukrajinky Oksany Dolgy (30) recept na budování větší tolerance mezi Čechy a cizinci. „Měli by se stýkat i mimo pracovní prostředí. A média by měla přinášet více pozitivních informací,“ říká o bourání stereotypů studentka Karlovy Univerzity, která žije v Česku tři roky.

Číst více »

Buď tvůrcem…

Ukaž co je v tobě!

Věříme v sílu obrazu jako jednu z účinných forem uměleckého vyjádření nejen co se týče osobního rozvoje a seberealizace, ale i vnější působnosti na širokou veřejnost. Obraz není němý, ale je specifickým jazykovým kódem, který může v některých případech mnohem lépe odrážet postoje, vize, hodnoty či přesvědčení člověka jako takového. Chceme podporovat rozvíjení kreativity mladých lidí a dát průchod jejich tvůrčímu potenciálu.

Číst více »

Chybí vzájemný dialog

Mít exotické jméno nemusí být na škodu. „Je to dobrý způsob, jak začít rozhovor,“ říká devatenáctiletý Sufian Massalema. Problémy kvůli svému původu nikdy neměl, podle něj je česká společnost obecně tolerantní a nálady vyvolávají jen konkrétní jedinci, které je nejvíc slyšet. Co mu vadí, je chybějící dialog mezi Čechy a muslimy. „Každý se baví jen sám se sebou v uzavřené bublině, a to není dobře, přitom naše kultury toho mají tolik společného,“ vysvětluje student, který zdědil jméno a arabské kořeny po dědečkovi ze Sýrie.

Číst více »