osf_praha_cznorway_grants

RODINNÝ ŽIVOT

Právo na rodinný život je jedním z nezadatelných lidských práv každé lidské bytosti a tedy i Vás jako cizinky žijící v České republice. V souvislosti s Vaším soukromým a rodinným životem můžete jako cizinka čelit řadě překážek, ať již se jedná o odloučení od Vaší rodiny, která zůstala ve Vaší zemi původu, komplikovaný proces sloučení rodiny, nemožnost rodinu navštěvovat ve Vaší zemi původu kvůli hrozbě ztráty pobytového oprávnění apod.

Nebo například již rodinu na území ČR máte, ale je pro Vás velice komplikované s omezenými právy, které jako cizinka máte a i případnou diskriminací, které každý den musíte čelit, zkombinovat pracovní povinnosti s těmi rodinnými, nemožnost umístit děti do školky, složitost hledání vhodného bydlení (z důvodu neochoty pronajímatelů pronajmout byt cizinci) a tak dále.

Skloubení rodinného a pracovního život je obtížnou otázkou pro většinu osob, zejména žen. Je přirozené, že se, stejně tak jako Češky a Češi, snažíte harmonizovat rodinný a pracovní život, udržet si své zaměstnání, které je pro Vás z hlediska pobytu v České republice klíčové a v lepším případě i profesní růst a současně mít dostatek prostoru pro péči o dítě. Obtíže, jakým jste jako cizinka při těchto snahách vystavena, ale mohou být v porovnání s obtížemi Češek a Čechů nesrovnatelně větší. My Vám ve všech těchto aspektech rodinného života rádi pomůžeme. V případě, že potřebujete pomoc se sloučením rodiny, nebo Vás například pronajímatel vyhodil z bytu, přestože na to neměl právo, nechtějí Vám vzít Vaše dítě do školky, Vaše dítě je ve škole diskriminováno kvůli svému původu či máte jakýkoliv jiný problém, obraťte se na našeho právníka v rámci námi poskytovaného právního poradenství ženám migrantkám. Rád Vám pomůže Váš problém vyřešit a zajistit Vám relevantní právní ochranu.

Analýza slučování rodin migrantů a právo na soukromý a rodinný život

 

Rodinný život

KDE HLEDAT POMOC?
Máte problém v oblasti rodinného práva, řešíte sloučení rodiny či máte jakýkoliv jiný problém ve vztahu k vaší rodině? Nebojte se a kontaktujte nás!

Právní poradenství je poskytováno každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 17:00.
POZOR: Na konzultaci s právníkem je třeba se objednat předem!!!
Objednat se můžete telefonicky na číslech: (+420) 730 158 779, (+420) 730 158 779, (+420) 730 158 781 nebo prostřednictvím emailu: pravni@opu.cz .

Aby bylo bezplatné právní poradenství účinné a efektivní, berte prosím na vědomí, že není možné vyřešit váš případ a poskytovat kvalifikované právní rady po telefonu. Telefonní linka slouží zejména k objednání na řádný termín právního poradenství. Rádi Vám přesto zodpovíme stručné a základní dotazy i po telefonu, ale pouze v době poskytování právního poradenství, tzn. každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 17:00, nebo Vám rádi odpovíme prostřednictvím emailu. E-mailové dotazy obecného rázu, které jsou nám zasílány, vyřizujeme rovněž dle dostupných kapacit a není možno vždy reagovat v řádu několika dnů. Odpovíme Vám do 15 dnů. Právní podání však není možno zasílat e-mailem Pro účely konkrétního právního řešení Vašeho případu, včetně dohodě na podání, volte objednání a osobní schůzku v organizaci. Na závěr bychom rádi upozornili, že neposkytujeme žádné informace k řízením konkrétních osob třetím osobám.

Vybudování důvěry s Vámi našimi klientkami je naprostou prioritou naší činnosti a projektu jako takového, proto bychom Vás tímto rádi ubezpečili, že obsah poradenství a informace sdělené klientem kdykoliv v průběhu poradenství jsou a i nadále vždy zůstávají naprosto důvěrné.