Zpět

AKTUÁLNĚ HLEDÁME NOVÉ HOSTITELE

V roce 2020 přišlo do ČR 66 dětí cizinců bez rodičů, přičemž jsou všechny umísťované do ústavní péče.

Abychom umožnili pobyt dětí v rodinách, realizujeme třicetiměsíční projekt financovaný z prostředků EU na podporu hostitelské péče pro děti cizince bez rodin. Přestože nejde přímo o náhradní rodinnou péči, jedná se v současnosti o jedinou praktikovanou formu pobytu dětí u rodin. OPU v rámci realizovaného projektu nabízí těmto dětem možnost trávit v rodinném kruhu volný čas, zapojovat se do každodenního života běžné domácnosti a zvládat lépe složité začátky v nové zemi.

Nabídněte svou pomoc a podporu mladým cizincům a ukažte jim, jak se v běžných rodinách žije v České republice. Nebudete v tom sami! V celém procesu vás OPU odborně proškolí, přičemž bude po celou dobu zapojení do projektu nabízet kontinuální profesionální podporu. Může se zapojit rodina, jednotlivec či partnerská dvojice, česká či smíšená, s místem bydliště v Praze.

A co hostitelská péče vlastně obnáší? Pravidelné setkávání s nezletilým cizincem při volnočasových aktivitách a posléze i u vás doma, vzájemné poznávání se, sdílení, obohacování, nová přátelství, společné trávení volného času, učení se jazyku i nové kultuře.

Pokud vás zajímá osobní zkušenost hostitelských rodin, můžete si přečíst i náš rozhovor, který naleznete zde.

Pokud máte zájem o více informací, ozvěte se nám na email olga.dzulajova@opu.cz, stepanka.stehlikova@opu.cz.