Zpět

Oslavte Mezinárodní den uprchlíků koncertem, slam poetry a debatou

Společně s Amnesty International ČR a Diakonie ČCE – Humanitární středisko vás srdečně zveme na akci ke Světovému dni uprchlíků dne 19.06.2020 v Kasárna Karlín. V rámci programu se můžete těšit na Slam poetry & Debatu & Koncert skupiny The BrowniesUdálost naleznete i na FCB!  

VSTUP ZDARMA!

Slam poetry vystoupení s exkluzivními texty mají na starost mistři slova Tukan, Tim Postovit a nová tvář scény – Večerka.

Jaká je realita uprchlických táborů v Africe, Asii a na blízkém východě? Jaké jsou příběhy jejich obyvatel? Jakým výzvám čelí a jak je překonávají? Jakou mají před sebou budoucnost?

Novinář a fotograf Jirka Pasz dokumentoval život lidí prchajících před nebezpečím na řadě míst světa a přinese osobní svědectví o současné situaci. Společně se vydáme na cestu do Zambie, Thajska, Iráku nebo na ukrajinskou frontu.

O situaci a stavu lidských práv lidí na útěku se budeme bavit i s ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s. JUDr. Martinem Rozumkem a Šárkou Antošovu, specialistkou na migraci z Amnesty International ČR, která se pomoci migrantům a uprchlíkům věnuje již více než 10 let.

O další pohled se postará Pavlína Milionová, která pracuje pro Člověk v tísni jako programová koordinátorka – Syrské mise. Přímo z tohoto regionu má mnoho zkušeností, které s námi bude sdílet.

Na závěr nás čeká koncert skupiny The Brownies sjednocující mnoho žánrů, a vy se můžete těšit na soul, latinskoamerický jazz, swing, reggae, blues.

Harmonogram večera:

18:30 Zahájení večera
18:45 Slam poetry vystoupení performera Tukana, Tima Postovita a Večerky
19:15: Diskuse s představiteli Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., Amnesty International ČR, Člověk v tísni a fotografem Jirkou Paszem
přestávka
20:30 koncert The Brownies

Na místě budou i stánky jednotlivých organizací s možností zapojit se do iniciativy Amnesty International ČR: https://www.amnesty.cz/vzkazyministrovi nebo bude k dispozici i dobrovolník z programu OPU a Vysokého komisaře OSN, který Vám rád poví o možnostech, jak můžete pomoci přímo v ČR: https://www.idobrovolnik.cz/cs

Těšíme se na vás!

team OPU