Zpět

Pošlete ministru Hamáčkovi výzvu k přijetí dětí bez rodičů z Řecka

Řekněte ministru vnitra, že nemůže donekonečna zavírat oči nad utrpením lidí na útěku ze svých zemí a utrpením tisíců dětí bez rodičů, které se aktuálně nacházejí v Řecku. Dětských uprchlíků bez rodin je nyní v Řecku více než 5000, přichází zima a mnoho z nich přežívá v letních stanech a bez lékařské péče.

Česká republika má 200 rodin ochotných uprchlické děti přijmout či jim jinak pomáhat, má velmi dobrý systém péče o děti cizince bez rodičů, v Organizaci pro pomoc uprchlíkům (OPU) se specializujeme již déle než 15 let na pomoc této ohrožené skupině. Česko navíc samo zastavilo úspěšný přesídlovací program, který fungoval do roku 2015 za dobré spolupráce ministerstva vnitra, UNHCR, IOM i OPU. Dostatečná kapacita pro ubytování dětí se kromě rodin nachází také v Praze, včetně proškolených expertů.

Sdělte svůj názor panu Hamáčkovi zasláním pohlednice, kterou Vám můžeme poslat elektronicky s návodem na poslání e-pohlednice anebo si ji objednejte v papírové podobě od OPU zdarma, pouze za cenu poštovného a balného, a to na emailové adrese pohled@opu.cz s uvedením vašeho jména a adresy. Přejete-li si dostávat update k této hromadné akci či o sdělení o našich budoucích kampaních a projektech, přihlaste se k odběru newsletteru OPU. Naše aktivity můžete sledovat také na Facebooku, Instagramu a Twitteru a podpořit na Darujme nebo přímo na bankovníúčet: 6026562017/2700 (pozn. Řecko)

Za Vaši podporu této výzvy či naší práce Vám velmi děkujeme!