Zpět

Zveme Vás na přednášku v Brně – JAK FUNGUJE PAMĚŤ

Centrum pro cizince JMK Vás  zve na přednášku

JAK FUNGUJE PAMĚŤ U DĚTÍ, TEENAGERŮ, DOSPĚLÝCH, SENIORŮ – A JAK S NÍ PRACOVAT VE VÝUCE

Kdy: 28. 5. 2019 od 15 hod

Kde: Centrum pro cizince JMK, Mezírka 1 (6. patro), Brno

Přednášející: Mgr. et Mgr. Alicja Leix, Ph.D. – psycholožka se specializací výchova a vzdělávání, lektorka češtiny pro cizince

Jedním ze základních faktorů ovlivňujících efektivitu výuky cizích jazyků (včetně češtiny pro cizince) je to, kolik se toho žák zvládne naučit nazpaměť. Jako učitelé běžně pozorujeme značné rozdíly v této oblasti v rámci jedné třídy a časem se naučíme postupy funkční pro tuto věkovou skupinu. Ale co, když nás život obdaruje žáky o generaci mladšími či staršími než ty, na které jsme zvyklí? Pak je dobré vědět, že tyto pracně odzkoušené postupy u nich vůbec nemusí fungovat. V rámci prakticky laděného semináře lektorka provede účastníky základními rozdíly ve fungování paměti napříč všemi věkovými skupinami žáků, od dvouletých dětí po seniory. Vysvětlí také stručně souvislosti mezi věkem, úrovní mentálního vývoje a paměťovými schopnostmi.

Seminář je vhodný pro všechny učitele, kteří chtějí lépe pochopit a využít potenciál svých žáků, ale obzvlášť pro:

  • lektory, kteří plánují změnu věkové skupiny žáků
  • lektory, kteří plánují vedení intenzivních kurzů, na míru konkrétní věkové skupině
  • lektory – začátečníky
  • studenty učitelství

Účast na akci je zdarma. Registrace není nutná.

Pozvánka

Projekt „Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců II“ (AMIF/10/01) je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.