Zpět

OPU – Organizace pro pomoc uprchlíkům Praha hledá do týmu právničku/právníka

Chceš poskytovat právní pomoc, kde je skutečně zapotřebí? Máš zájem si zkusit práci v neziskové organizaci? Do našeho právního týmu hledáme posilu se zájmem o uprchlické a cizinecké právo.

Jaká bude náplň práce?

· Budeš poskytovat právní pomoc klientům naší organizace, především v oblasti azylového a cizineckého práva.

· Budeš moct samostatně zastupovat vybrané případy.

· Budeš se účastnit schůzek právního týmu.

Co nabízíme navíc?

· Možnost účastnit se seminářů a českých a zahraničních konferencí na různá relevantní témata (například judikatura Evropského soudu pro lidská práva, komunikační školení).

· Možnost zapojení se do dalších aktivit OPU, například do přednášek pro školy a veřejnost, možnost pomoct s účastí OPU na festivalech jako je Refufest a další.

Jaké máme požadavky?

· Sdílíš naši vizi.

· Máš chuť pracovat s uprchlíky a cizinci.

· Máš ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru právo.

· Jsi kreativní, baví tě nalézat vhodná právní řešení.

· Baví tě učit se nové věci a baví tě pročítat nové právní předpisy.

· Baví tě pracovat samostatně i v týmu.

· Jsi empatická/empatický a dokážeš dobře komunikovat s lidmi z odlišného jazykového a kulturního prostředí.

· Kromě Češtiny mluvíš dobře anglicky, a/nebo španělsky, a/nebo rusky, a/nebo nějakým dalším cizím jazykem.

Jaký bude úvazek a kdy je nástup?

· Nabízíme plný úvazek na dobu určitou od 1.5.2019 do 31.8.2019 s případným prodloužením. Lze se dohodnout i na zkráceném úvazku.

· Nástup je možný k 1.5.2019

· Prosíme o zaslání motivačního dopisu a CV.

· Těšíme se na setkání v OPU 🙂