Zpět

TZ: Program Grandhotel Cosmopolis na výstavě STRACH Z NEZNÁMÉHO

Mezinárodní výstava Strach z neznámého (Fear of the Unknown), která se zaměřuje na téma uprchlictví a mezikulturní dialog, v těchto dnech vrcholí! Výstavu můžete vidět ještě do konce března v Galerii NTK v pražské Národní technické knihovně. Především od pondělí do středy 27. – 29. 3. 2017 se návštěvníci mohou zapojit i do bohatého doprovodného programu výstavy, který připravil německý umělecký kolektiv Grandhotel Cosmopolis.

Grandhotel Cosmopolis se zaměřuje na umění jako nástroj společenské změny, prostřednictvím umění vytváří místa setkání, porozumění a vzájemné výměny zkušeností. V Augsburgu tento kolektiv provozuje hotel, umělecké ateliéry, restauraci, koncertní sál a ubytovnu pro uprchlíky, vše v jednom společném prostoru.

 K výstavě Strach z neznámého kolektiv Grandhotel Cosmopolis pořádá sérii aktivit pod jednotícím názvem Tváři v tvář (Face to Face). Půjde například o společné vaření z vyřazené zeleniny (v spolupráci s organizací Zachraň jídlo), koncert afgánské hudby, workshop zaměřený na tvorbu časopisu, workshop interkulturního dialogu i diskuzi o společenské odpovědnosti umění v spolupráci s výstavou Aj Wej-weje Zákon cesty (v Národní galerii, Veletržní palác). Program se bude konat v českém, anglickém, německém a nonverbálním jazyce.

Program podporuje Goethe-Institut v Praze.

 

Podrobný program aktivit Grandhotel Cosmopolis ve výstavě:

Web Goethe-Institutu v Praze

Facebook

Více informací o Grandhotelu Cosmopolis:

http://grandhotel-cosmopolis.org/de/

http://www.hatefree.cz/blo/clanky/1047-grandhotel-cosmopolis

 

Informace najdete také na FB profilu výstavy: https://www.facebook.com/strachzneznameho/

 

Kontakty:

Galerie NTK –Milan Mikuláštík, milan.mikulastik@techlib.cz, 773 635 825

Kurátorka: Lenka Kukurová, kukurova@seznam.cz

Produkce: Eva Čech Valentová, valentova@refug.cz, 737 965 636