Zpět

Pozvánka na debatu „Být či nebýt uprchlíkem“ – 1.3.2017 v 18 hod, Národní technická knihovna

Dovolujeme si vás pozvat na debatu spojenou s prezentací fotografií Jiřího Pasze v NTK – Národní technická knihovna, která je součástí doprovodného programu k mezinárodní výstavě Strach z neznámého / Fear of the unknown, která nahlíží na témata uprchlictví, migrace a mezikulturního dialogu skrze vizuální umění od tvůrců ze střední Evropy.

Debata: „Být či nebýt uprchlíkem? Co musí člověk ztratit, aby opustil domov? A co následuje potom?“

Datum konání: 01.03.2017 v 18:00 hodin

Místo konání: NTK – Národní technická knihovna, Technická 6, 160 00 Praha

Jaká je realita uprchlických táborů v Jordánsku a Iráku? Jaké jsou příběhy jejich obyvatel? Jakým výzvám čelí a jak je překonávají? Jakou mají před sebou budoucnost? A jak pomáhají v těchto oblastech čeští lékaři v programu Medevac. Fotograf Jiří Pasz nedávno navštívil tyto oblasti a přinese osobní vyvážené svědectví o současné situaci.

Jediným řešením člověka žijícího s minimální nadějí, že se kdy bude moci vrátit domů, je vybudovaní si nového života a nový domov v zemi, ve které získal mezinárodní ochranu. Zajímá vás, co to obnáší a na jaké problémy naráží? O svých vlastních zkušenostech s integrací do české společnosti a místní komunity nám povypráví pan Samer Almokhalalati ze Sýrie.

Dále se s ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., JUDr. Martinem Rozumkem podíváme na aktuální situaci v oblasti migrace nejen v lokálním, ale i v globálním kontextu.

Kromě toho se však můžete těšit i na hudební doprovod, o který se postará hudebnice Lesja Bilecka z Ukrajiny, která nám zahraje na domru. Pani Bilecka působila ve filharmonii ve městě Luhansk na Ukrajině a od roku 2012 každoročně účinkuje na koncertech symfonického orchestru filharmonie Hradce Králové.

Budeme vděční za jakékoliv vaše dotazy či společnou diskuzi na toto téma.

Těšíme se na vaši účast!