Zpět

Odborné sociální poradenství na MČ Prahy 14

mv-cr-logo p14_logo

 

Odborné sociální poradenství poskytujeme v terénu na Praze 14.

Období realizace: 1.1.2017 – 31.12.2017

Cílovou skupinou projektu jsou cizinci a děti cizinců ze zemí mimo EU (dále jen „cizinci“) žijící a pracující na MČ Prahy 14.

Naší snahou je konkurovat prostředníkům, kteří zneužívají nedostatečnou znalost českého jazyka u cizinců a poskytují běžně doprovody za úhrady. V terénu chodí sociální pracovník jednou týdně společně s asistentem vietnamsky nebo rusky mluvícím po městské části Prahy 14.Díky tomu mohou naši službu využít i takové osoby, které sami nemohou do OPU přijít nebo se přijít bojí. Díky pravidelnému kontaktu budujeme důvěru s cizinci na Praze 14.

Sociální a právní poradenství cizincům žijícím a pracujícím na Praze 14

Období realizace: 1.1.2017 – 31.12.2018

Cizincům z Prahy 14 se všemi typy pobytů je poskytováno právní a sociální poradenství v naší pobočce na Praze 9. Oproti občanům ČR jsou cizinci znevýhodněni v přístupu ke službám a povědomí o občanských právech a povinnostech. Při jednání s úřady, v písemném styku nebo po telefonu mají problémy s porozuměním i pokud mluví česky na úrovni A1  nebo A2. Nemají většinou dostatek informací a kontaktů k řešení neobvyklých situací. Naší snahou je proto zvyšování jejich povědomí a integrace do společnosti. Za rok 2016 bylo poradenství poskytnuto 56 cizincům při 222 kontaktech.