Zpět

Debata o zdravotním pojištění

Poděkování za účast na debatě o zdravotním pojištění migrantek.

Debata o zdravotním pojištění3V pátek 30.10. 2015 se v Evropském domě uskutečnila debata v rámci projektu Rovné příležitosti žen migrantek na téma Zdravotní pojištění. Na debatu přišla velká spousta účastníků, nejen již tradičně z řad odborné, ale i laické veřejnosti, včetně zástupců mnoha médii a také zástupců ČTK. Na debatě sdílelo svůj osobní příběh 7 žen migrantek, které se sami dostali ve svém životě do velice težké existenční situace právě díky nemožnosti účastnit se veřejného zdravotního pojištění a jejich odkázání na mnohdy šikanozní pojištění komerční.

Tímto bychom rádi všem poděkovali za účast na úvodních prezentacích našich předních odborníků na toto téma a za následnou velice přínosnou diskuzi. Speciálně bychom pak chtěli poděkovat ženám migrantkám, které se diskuze účastnili. Ceníme si jejich odvahy vystoupit s jejich příběhem takto veřejně a držíme jim palce do jejich budoucího života v České republice!

Akce se konala v rámci projektu Rovné příležitosti žen migrantek. Projekt je podpořen nadací Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.